26 lipiec 2022

Jeszcze dziś strażacy z policjantami pomogą w walce z pożarem Parku Narodowego w Czechach

zdjęcie: Jeszcze dziś strażacy z policjantami pomogą w walce z pożarem Parku Narodowego w Czechach / fot. PAP
fot. PAP
Jeszcze dziś strażacy razem z policjantami z wykorzystaniem śmigłowca BlackHawk i zbiornika Bambi Bucket pomogą w walce z pożarem Parku Narodowego Czeska i Saska Szwajcaria - poinformował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.
REKLAMA

"Zaoferowaliśmy przyjaciołom z Czech i Niemiec pomoc w walce z pożarem Parku Narodowego Czeska i Saska Szwajcaria. Nasze moduły #GFFFV (moduły gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów - PAP) są w gotowości do udzielenia pomocy" - napisał we wtorek na Twitterze komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Generał wskazał, że strona czeska zaakceptowała pomoc Polski w gaszeniu pożaru Parku Narodowego. "Jeszcze dziś strażacy @KGPSP razem z @PolskaPolicja z wykorzystaniem śmigłowca #BlackHawk i zbiornika Bambi Bucket pomogą w walce z żywiołem" - podkreślił gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Pożar lasów w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria wybuchł w niedzielę rano w trudno dostępnym, skalnym terenie. W poniedziałek wieczorem minister spraw wewnętrznych Czech Vit Rakuszan informował, że żywioł rozprzestrzenił się na obszarze o powierzchni ok. 300 hektarów. Nie było informacji o rannych mieszkańcach lub strażakach w rejonie objętym pożarami.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Nakło
16.1°C
wschód słońca: 06:58
zachód słońca: 18:17
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nakle

kiedy
2022-10-14 19:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-12 19:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa w...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-13 17:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 18:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany