Mundurowi w Sadkach i w Nakle znakowali rowery

fot. KPP w Nakle nad Notecią
Oznakowane rowery rzadko padają łupem złodziei, dlatego też, policjanci z powiatu nakielskiego, systematycznie znakują rowery. Tym razem, akcję mundurowi prowadzili w posterunku w Sadkach i nakielskiej komendy powiatowej.
REKLAMA

Oznakowane rowery nie są atrakcyjnym łupem dla złodziei. Naniesiony w trakcie znakowania numer jest charakterystyczny i przede wszystkim trudno jest go usunąć. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób chętnych do oznaczenia swojego roweru, policjanci z powiatu nakielskiego w dalszym ciągu organizują akcje, podczas których jednoślady są grawerowane.

Z myślą o miłośnikach „dwóch kółek”, dzisiaj (27.07.22) rowery znakowali dzielnicowi z nakielskiej komendy powiatowej, w ostatnich dniach policjanci z posterunku w Sadkach. Chętnych nie brakowało.

Wszystkim tym, którzy nie zdążyli jeszcze oznaczyć swojego jednośladu, przedstawiamy harmonogram znakowania na bieżący rok: https://naklo.policja.gov.pl/k38/dzial/prewenc/107706,Znakowanie-rowerow-2022-rok.html.

Osoby chętne do oznakowania rowerów mogą przybyć we wskazanych dniach do wyznaczonych jednostek. Ważne, aby posiadać przy sobie dokument tożsamości i dowód zakupu roweru lub inny potwierdzający jego własność.

Przypominamy także, że w przypadku kupna/sprzedaży oznakowanego roweru należy sporządzić stosowną umowę potwierdzającą transakcję. Z umową oraz z otrzymaną w trakcie znakowania od policjantów kartą identyfikacyjną roweru, należy zgłosić się do jednostki Policji w której został oznakowany rower, gdzie policjanci wprowadzą zmiany o jego właścicielu w dokumentacji oraz komputerowej bazie danych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Nakło
13.1°C
wschód słońca: 05:23
zachód słońca: 20:26
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nakle

kiedy
2022-09-06 20:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-14 19:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-13 17:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 18:30
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany