27 lipiec 2022

Od 7 lat skutecznie modernizujemy polską policję

zdjęcie: Od 7 lat skutecznie modernizujemy polską policję / fot. PAP
fot. PAP
Od 7 lat skutecznie modernizujemy polską policję; w latach 2022-2025 do wszystkich służb podległych MSWiA zostanie przekazanych 10 mld zł z tego 6,5 mld zł do policji - powiedział w środę wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.
REKLAMA

"To ogromna sprawa, bo mam poczucie, że bezpieczeństwo Polaków nie ma swojej ceny. Dobrze, że odpowiednio wcześnie to dostrzegliśmy i (...) ma to znaczenie, gdy słyszymy że m.in. z środków programu modernizacji zostanie odtworzonych 250 posterunków policji w małych miejscowościach w całej Polsce"- powiedział wiceminister SWiA Błażej Poboży, który uczestniczył w Święcie Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Dodał, że "dzięki odtwarzaniu posterunków, policjant zawsze będzie blisko obywatela, co zwiększy poczucie bezpieczeństwa zarówno w wymiarze narodowym jak i lokalnym". Podsekretarz stanu w MSWiA wręczył medale "Za długoletnią służbę", medal za Zasługi dla Policji oraz odznaki "Zasłużony Policjant".

Poboży podziękował w dniu Święta Policji polskim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym polskiej policji za "codzienny, ogromny wkład zapewniania bezpieczeństwa wszystkim obywatelom naszego państwa"

"W tym roku dla szkoły to święto jest szczególne z uwagi na nominację generalską komendant-rektor Iwony Klonowskiej. Jest trzecią kobietą w historii polskiej policji, która przystąpiła do tego elitarnego korpusu. To także wyjątkowy dzień i wyjątkowa chwila dla wszystkich, którzy zostali dziś odznaczeni odznaczeniami państwowymi przyznanymi przez Prezydenta, jak i odznaczeniami przyznanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To także dzień awansów na wyższe stanowiska służbowe i to jest najlepszy moment, by wszystkim raz jeszcze bardzo serdecznie pogratulować" - podkreślił.

Wskazał, że "w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pamięć i tradycja jest w szczególny sposób kultywowana i pielęgnowana i jest ona elementem tożsamości zarówno uczelni, jak i polskiej policji".

Nawiązał w ten sposób do momentu poprzedzającego uroczystość Święta Policji czyli złożenia wiązanek przed tablicą upamiętniającą pomordowanych Jeńców Obozu w Ostaszkowie zamordowanych przez NKWD w Kalininie. "Muszę to powiedzieć, że za każdym razem jak przekraczam bramę szkoły to bardzo wzruszający moment. On jest myślę bardzo wzruszający dla każdego słuchacza Wyższej Szkoły Policji, a także dla tych, którzy tu pracują"- dodał.(PAP)

autor: Agnieszka Libudzka

ali/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Nakło
15.5°C
wschód słońca: 06:58
zachód słońca: 18:17
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nakle

kiedy
2022-10-14 19:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-12 19:00
miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa w...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-13 17:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 18:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany