Skuteczna walka policjantów o życie niespełna 2-letniego chłopca

fot. KPP w Nakle nad Notecią
Służba w Policji bywa nieprzewidywalna i często wymaga podejmowania szybkich i stanowczych decyzji. Przekonali się o tym policjanci z nakielskiej komendy, dzięki którym życiu niespełna 2-letniego chłopca już nic nie zagraża. Dziecko wymagało natychmiastowej pomocy medycznej, która dzięki nakielskim policjantom została w profesjonalny sposób zapewniona.
REKLAMA

Służba w Policji polega przede wszystkim na niesieniu pomocy. Jest to dla funkcjonariuszy priorytet, co potwierdziła sytuacja, do której doszło na MOP Łabiszynek przy drodze ekspresowej S5. Wczoraj (31.07.22) o godzinie 15.40 do nakielskich policjantów: mł. asp. Marcina Makowieckiego, st. sierż. Aleksandra Wrzalik, sierż. Mateusza Duda, sierż. Mikołaja Majewskiego, sierż. Michała Sosnowskiego, st. post. Huberta Szpitalewskiego zabezpieczających przejazd kibiców, podbiegł roztrzęsiony mężczyzna, który chwilę wcześniej wysiadł z volkswagena. Prosił o pilną pomoc, gdyż jego syn stracił przytomność. Niespełna 2-letni chłopiec, którego na rękach trzymała mama, miał siny kolor skóry i wymagał natychmiastowej pomocy.

Mundurowi bez chwili zawahania zabrali na pokład radiowozu chłopca wraz z matką. Policjanci za pośrednictwem dyżurnego o zaistniałej sytuacji poinformowali służby medyczne, aby pomoc dla dziecka była natychmiastowa. Włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i natychmiast ruszyli w kierunku szpitala w Żninie. W trakcie prejazdu policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy - sprawdzili chłopcu tętno i udrożnili drogi oddechowe. St. sierż. Aleksander Wrzalik wykonywał resuscytację, dzięki której przywrócił funkcje życiowe dziecku. Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy. Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła udzielić chłopcu skutecznej pomocy, a tym samym uratować mu życie.

Ratowanie wartości, najwyższej jaką jest ludzkie życie i zdrowie to fundament policyjnej służby. Często pierwszą osobą, która podaje pomocną dłoń są policjanci. Jesteśmy do dyspozycji społeczeństwa przez 24 godziny na dobę i służymy pomocą każdemu, który takiej pomocy potrzebuje.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Nakło
13.7°C
wschód słońca: 05:23
zachód słońca: 20:26
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nakle

kiedy
2022-09-06 20:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-14 19:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-13 17:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 18:30
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany