17 maj 2021

Premier: chcemy bardzo duży nacisk położyć w ramach Polskiego Ładu na życie seniorów

zdjęcie: Premier: chcemy bardzo duży nacisk położyć w ramach Polskiego Ładu na życie seniorów / fot. PAP
fot. PAP
Chcemy bardzo duży nacisk położyć w ramach Polskiego Ładu na życie seniorów - zapewnił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w Rzeszowie po spotkaniu z seniorami w Dziennym Domu Seniora Fundacji „Rudek dla Życia".
REKLAMA

Szef rządu podkreślał potrzebę tworzenia placówek dla seniorów, w których mogliby oni przebywać i utrzymywać kontakt z dziećmi. Dziękował także wojewodzie podkarpackiej, kandydatce PiS na prezydenta Rzeszowa Ewie Leniart za działalność na rzecz seniorów.

"Cieszę się, że w Polskim Ładzie mamy ten filar, fundament dla seniorów. Ten Polski Ład nie mógłby być prawdziwie polski, gdyby nie nasza troska o seniorów i nasz program +Emerytura do 2500 zł bez podatku+" - mówił premier.

Wśród innych działań rządu na rzecz seniorów wymieniał program 13 emerytur, który - jak zapewnił - będzie kontynuowany.

"Chcemy bardzo duży nacisk położyć w naszej polityce społecznej w kolejnych latach w ramach Polskiego Ładu na życie seniorów" - zapewnił Morawiecki. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Rafał Białkowski

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Nakło
1.1°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 15:38
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Nakle

kiedy
2022-12-07 18:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 18:30
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-15 16:00
miejsce
Nakielski Ośrodek Kultury, Nakło...
wstęp biletowany